Aromaterapie a léčivé byliny

Léčivé byliny mne provázejí od mého dětství. Od malička jsem se učila bylinky poznávat, rozumět jim, umět s nimi pracovat. Dnes jako dospělá mám plnou zahradu bylin, stále objevuji nové druhy a taky nové způsoby používání bylin pro zlepšení nálady, uklidnění pro jejich skvělou vůni i chuť a pro celou řadu různých potíží.

Zajímá mne literatura o bylinách, vlastním řadu knih od rozličných autorů a mám pocit, že i přesto, že se bylinkám věnuji s různou intenzitou již minimálně 30 let, tak znám zatím střípek z celé léčivé rostlinné mozaiky.

Bylinky využíváme v mnoha podobách – čerstvé, sušené, tinktury, výluhy, sirupy, maceráty, oleje atd… Jak jsme již uvedla, tak bylinky si sama i pěstuji, sbírám a zpracovávám. Ve své praxi využívám bylinky zpracované kvalitními firmami a to zejména ve formě bylinných čajů a produktů z Novosibirska a esenciální oleje v nejvyšší dostupné kvalitě na našem trhu. Velikou výhodou je to, že máme širokou možnost výběru. Nejsme závislí na jedné konkrétní firmě, ale můžeme využít široké nabídky a vytáhnout si z různých zdrojů to nejlepší. Snažím se svým klientům nabídnout to nejlepší, co mne osloví.

Esenciální oleje mne před 10 lety oslovily pomalu, ale jistě. Nyní již esence plně vstoupily do mého života soukromého i pracovního.

Esence v čisté 100 % kvalitě jsou tím nejlepším, co nám byliny mohou poskytnout pro naše používání. Využíváme celou škálu druhů bylinných esencí a celou řadu způsobů používání a aplikací. Vůně esencí je nejen léčivá, ale i velmi příjemná a zklidňující. Díky širokému výběru jednodruhových i směsových esencí si tu svoji lahvičku vybere opravdu každý.

O bylinách například i staré přísloví praví:

Pro každou chorobu roste jedna rostlinka“ … farář Kneipp

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni

Lékař léčí, příroda uzdravuje „ („Medicus curat, natura sanat“) … Hippokrates

Zdraví z boží lékárny“ …název knihy od Maria Treben je naprosto výstižný

Bylinky jsou moje radost a moji snahou je, aby se lidé co možná nejčastěji přikláněli k bylinkám před chemickými léky, aby i jim bylinky přinášely do života radost a zdraví.

 

Máte jakýkoliv dotaz nebo by jste se rádi přihlásili na diagnostiku?

Kontaktujte mě a domluvíme se spolu.

7 + 1 =