Majoranka

MAJORÁNKA = Osvěžení. Spokojenost. Soucit

Římane ji označovali jako  „bylinu štěstí“. Byla spojována s bohyni lásky, krásy a plodnosti Afrodite. Byla symbolem lásky a cti. Věřilo se, že prodlužuje život

Je jedním z hlavních esenciálních olejů se schopností posilovat a uvolňovat.

Je jedním z nejdůležitějších protikřečových olejů pro zažívání, dýchání a nervové ústrojí. Uklidňuje svaly, používá se při žaludeční neuroze, nadýmání , průjmu, chřipce, škytavce. Uvolňuje nervové napětí, upravuje menstruaci, tonizuje, upravuje nespavost, hojí podlitiny.

Jelikož vyrovnává tok energie v hrudi, slouží i ke zklidnění a regulování srdce. Snižuje krevní tlak. Usnadňuje vykašlávaní, používá se při nachlazení, bronchitidě a astmatu. Uvolňuje svalová spasmata, namožené a natažené svaly.

Sedativum – uvolňuje, zklidňuje  a posiluje nervy, tlumí úzkost, zármutek, hysterií, nespavost a nervové tiky. Vyrovnává přílišné přemýšlení.

Oživuje energii sleziny a slinivky a současně uklidňuje nervy.  Je tedy přirozeným „vyvažovatelem“ .  Uklidňuje přehlcený mozek a podporuje schopnost sebenaplnění. Pomáhá smířit se s hlubokými ztrátami a příjmout je.

V kosmetice se používá na mastnou, zánětlivou a nervozní pleť.

http://www.bewit.cz/produkt/majoranka/