Ledviny a jejich podpora

Leden = ledviny

1

V  měsící lednu přecházíme podle pravidel čínského pentagramu pod vládu elementu vody a s ním jsou v spojené ledviny. Ledviny je nyní potřeba podporovat a dodávat jim energii.

Pokud jsme v předchozím období zanedbali, zejména podporu funkce tlustého střeva, nyní se nám to může projevit ve zvýšené míře, a to nejenom onemocněními ledvin může se projevit  zvýšená únava, bolesti kloubů a páteře a rovněž  kolísající krevní tlak.

V ledvinách sídlí naše vrozená energie, naše vitální energie. Ledviny nám podle pravidel čínské medicíny určují délku života. Takže stárnutí je vlastně ve velké míře závislé na kvalitě energie v ledvinách. Ledviny představují podle tradiční čínské medicíny jeden ze zdrojů utváření pocitového života člověka. Z ledvin vyvěrají pocity strachu, obav, bázlivosti. Jelikož jsou ledviny párový orgán, tak trpí při dlouhodobých vztahových – párových – problémech.

U žen bývají často záněty ledvin spojené s gynekologickými záněty a záněty močového měchýře. Při jejich častějších opakováních vznikají jizvy a srůsty a riziko neplodnosti. Je důležité těmto zánětům předcházet a již při prvních příznacích podávat protizánětlivé byliny.

V rozvinutých zemích jsou nejčastějšími příčinami chronického onemocnění ledvin cukrovka a vysoký krevní tlak. V české republice je asi pět procent obyvatel s výrazně sníženou funkcí ledvin

Příznaky onemocnění

Bohužel ledviny i když pracují omezeně a  nejsou v dobré kondici, tak nebolí. Nedostáváme dostatečně dopředu od našeho těla upozornění. Proto pokud selžou, bývá to náhle a často je tento stav nevratný.

Velmi často se stává, že pacient i v pokročilém stadiu onemocnění ledvin nemusí pozorovat žádné zvláštní obtíže. Poškození ledvin však může signalizovat řada příznaků: přibírání na hmotnosti v důsledku zadržování tekutiny v těle, otoky obličeje, očních víček, bérců, bolest v bederní krajině, zvláště je-li doprovázena teplotou nebo změnou barvy moči (tmavá moč), příliš velké množství moči (zvláště v noci) nebo příliš malé množství moči (méně než půl litru moči za den), zvýšený krevní tlak, svalová slabost, ztráta chuti k jídlu, svalové křeče, změna barvy kůže.

( zdroj -http://www.abbott.cz/novinky-a-aktuality/svetovy-den-ledvin.html)

Podpora ledvin přírodní cestou

Jak posílit, podpořit ledviny pomocí silných a čistých bylin obsažených v produktech ruské korporace Sibiřské zdraví. S těmito produkty máme bohaté zkušenosti a velmi účinně dokážeme poradit jak je užívat a kombinovat, aby byly co nejvíce prospěšné

Lymphosan N support – doplněk stravy s vlákninou abylinnými extrakty

Výtažky klikve a přesličky doplňují stravu organickými kyselinami a taniny.

Obsahuje značné množství potravinové vlákniny – důležité pro normální funkce trávicího traktu.

Pektiny spolupůsobí při podpoře normální hladiny cholesterolu v krvi.

Složení:

jablečný pektin, guaranová guma, klikva bahenní -, slunečnice topinambur – prášek z hlíz (Helianthus tuberosus), přeslička rolní – extrakt

2

Stříbrný propolis

Propolis je jedním z nejúčinnějších produktů, které pomáhají vzdorovat různým infekčním faktorům. Stříbrný elixír obsahuje tento přírodní produkt ve vysoké koncentraci a ve formě lehce stravitelné propolisové emulze. V kombinaci se vzácnými sibiřskými bylinami, které jsou součástí elixíru, umožňuje doplňkově zvýšit obranné síly i schopnosti organizmu.

3

PIK – přírodní inulínový koncentrát

«Přírodní inulinový koncentrát» je komplex nejdůležitějších biologicky aktivních složek podivuhodné rostliny – topinamburu, neboli slunečnice hlíznaté. Složení – 100% prášek z topinamburu

Topinambur obsahuje značné množství železa, křemíku, zinku, hořčíku, draslíku a magnézia, vitamíny C, PP, B1, B2 a též množství látek bílkovinného charakteru, shodných ve své stavbě s bílkovinami brzlíku (jeden ze zásadních orgánů imunitního systému), což přispívá schopnosti organizmu regulovat zrání a aktivitu buněk imunitní soustavy.

Ke skutečné proslulosti topinamburu přispěl objev inulinu v jeho hlízách. Hlízy topinamburu obsahují téměř 20% této látky a šlechtěné odrůdy ještě mnohonásobně větší množství. Inulin, který se dostane do žaludečního a střevního traktu, se mění na fruktózu a ta se vstřebává do krve. Fruktóza, kolující v krvi, má schopnost účastnit se těch samých metabolických procesů, jako glukóza, přičemž ji dokáže plnohodnotně nahradit v těch situacích, kdy glukózu buňky nejsou schopny využít. Takové situace nastávají především u osob, trpících cukrovkou.

Přitom inulin napomáhá vstřebávání vitamínů a minerálních látek organizmem, zvláště Ca, Fe, Zn, Mg a Cu. Pravidelné užívání inulinu snižuje hladinu krevního cukru.

4

Renaissance Triple Set. Formula 3

 • Komplex vitamínů, minerálních látek a přírodních extraktů
 • V Rusku patentovaný přípravek (komplex «Prameny čistoty»)
 • Přípravek s historií – 35 let výzkumu a zkušeností
 • Obsahuje stopové prvky a vitamíny, které spolupůsobí při ochraně buněk před oxidačním stresem.
 • Obsahuje důležité minerální látky v přírodní formě.
 • Obsahuje více než 10 bylinných extraktů nejvyšší kvality.
 • Složení –Polyvalentní komplex vitamínů a minerálních látek (vitamíny E, C, B1, B2, B6, měď, mangan, zinek, selén, chróm)
 • Extrakty šalvěje, jadérek vinných hroznů, plodů klikvy, zeleného čaje, mateřídoušky (tymiánu), dobromysle (oregána), borůvek
 • Beta-karotén, lykopén, rutin

 5

N.V.M.N. – Formule 4

Novomin je prvním a dosud jediným přípravkem v onkologii ve světové praxi, který má tak zvaný různý spektrální léčebný účinek:

 • antioxidační komplex zajišťuje spolehlivou ochranu a normalizuje výměnné procesy ve zdravých tkáních organismu;
 • má selektivní poškozující účinek, napomáhá ničit jen patologické buňky.

Pro působení antioxidantů, přirozeně se vyskytujících v potravě, které napomáhají ochraně organizmu proti předčasnému stárnutí a nemocem, včetně onkologických, jsou obzvláště důležité vitaminy A, C a E. Jejich role v ochraně organizmu proti působení volných radikálů je zásadní aplikací objevu profesora V. N. Sukolinského – to, že tyto vitaminy pouze v přesných dávkách a při přesném určení percentuálního zastoupení mohou projevit ochranný účinek pro zdravé tkáně a ničivý účinek v nádorech.

6

Fytočaj Ohebný luk

spolupůsobí při normalizaci metabolismu vody  a minerálů v kloubech, podporuje tvorbu kolagenových vláken, podílí se na zajištění pevnosti a odolnosti kloubů proti opotřebení

Složení: listy rybízu, šípky, tužebník jilmový, kořen lékořice, zábělník bahenní, přesličky, listy brusinky

S S VLÁKNINOU A BYLINNÝMI EXTRAKTY

7

Co ještě ledvinám „dělá dobře“

 • omezení příjmu bílého cukru a alkoholu, solení
 • masáže- nechejte se inspirovat „MASÍRUJTE LEDVINY A BUĎTE V ZIMĚ ZDRAVÍ „  https://www.youtube.com/watch?v=7wr4uR3nNII
 • stimulace reflexních plošek ledvin na plosce nohy
 • dostatek tekutin – zejména teplých, každý den bychom měli začínat pitím teplé vody. Nejlépe čisté.
 • saunování